RSS

wordpress’te inceleme için gönder yazıyorsa

Mayıs 01

Hostinginizde de barındırdığınız wordpress blogunuzda (veya sitenizde) yazı oluştururken yayımla butonu yerine “inceleme için gönder” butonu çıkıyorsa veritabanında bir şeyler ters gitmiş demektir. İlk bakışta kullanıcı hakları ile alakalı görünse de aslında öyle değil. Büyük ihtimalle veritabanınızda ‘wp_posts’ tablosunda AUTO_INCREMENT değeri ya boştur yada çok büyük bir değer vardır. ‘wp_posts’ tablonuzdaki en büyük ID değerini bulup bunun hemen bir fazlasını AUTO_INCREMENT değerine yazıp kaydederseniz sorununuz düzelecektir.

 

Send for review

AUTO_INCREMENT

AUTO_INCREMENT ayarı

Arama Terimleri:

 

Posted by on 01 Mayıs 2012 in Bilgisayar, Wordpress

3 Comments

3 responses to “wordpress’te inceleme için gönder yazıyorsa

 1. Can Çınar

  10 Ağustos 2012 at 03:29

  Çok ama çok teşekkürler!

  110 mb’lik sql verisinin yapısını değiştirip mysql’a uyarladım, en son bu hatayı aldım, moralim çok bozulmuştu. Tekrardan gerçekten emeğinize ve zamanınıza sağlık.

   
 2. derya

  20 Eylül 2012 at 15:50

  merhaba,
  benim WP blogumda da bu sorun oldu. WP’nin android uygulamasında yeni yazı için başlık açıp taslak olarak kaydettikten sonra web’te açınca bu sorun oldu. Şimdi webten WP panele girip yeni yazı yazamıyorum, inceleme için gönder yazıyor. yukarıda verdiğiniz cevabı da anlayamadım. Veritabanımda wp-post tablosu nerede onu bile bilmiyorum; ama benim sorunumda çözüm olur mu? Eğer olursa hiç bilmeyen birine göre biraz daha açık anlatabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler…

   
 3. nsgnc

  20 Eylül 2012 at 21:05

  Merhaba size konuyla ilgili mail attım. bana dönüş yapmadınız.

   

Bir Cevap Yazın