RSS

Vatan Bilgisayar Kargo Ücreti

Haziran 29

vatanbilgisayar.com’dan Microsoft 800 klavye fare seti aldım. Kargo ücreti hakkında herhangi bir şey  görmedim. UPS kargo ile geldiğinde 7.5 TL kargo ücretini görünce aldığıma alacağıma pişman oldum. Karşı ödemeli olarak gönderiyorlar.

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
Satıcı
Ünvanı : Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Adresi : Cumhuriyet Caddesi No:75 Taksim – Elmadağ – İstanbul
Telefon : 212 2404437
Alıcı
Adı/Soyadı/Ünvanı : x
Adresi : x
Telefon : x

 

Ürün Miktar Birim Fiyat KDV Dahil Tutar
x 1 x USD x TL

 

Ödenecek Toplam Tutar: x TL
Ödeme Şekli: Maximum ile 6 Taksit %5 İndirimTESLİMAT :
Teslimat Adresi : x
Teslim Edilecek Kişi : x 

Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.

SİPARİŞ TAKİBİ:
Sitemizden sipariş verip ön bilgilendirme formunu onaylamanızdan sonra, siparişinizin kayda alındığına dair teyit maili otomatik olarak tarafınıza ulaşacaktır. Bu mail sipariş numaranızı ve satış sözleşmenizi içerecektir.

Kargo Ücreti : 75 TL ve üzeri alış verişlerinizde Ücretsiz Kargo fırsatından yararlanabilirsiniz. Siparişiniz kampanya dönemlerinde 10 gün içinde kargoya teslim edilir ve kampanyalı siparişlerin kargo ücreti alıcı tarafından ödenir. Sipariş edilen ürünün ebat ve ağırlığına bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte, ortalama kargo bedeli paket başına 10 TL’dir.

Henüz Yurtdışına ve KKTC’ne hizmetimiz olmadığı için, Yurt dışından gelecek siparişler kabul edilmeyecektir.

Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden vatanbilgisayar.com sorumlu değildir. Bu durumu en kısa zamanda eshop@vatanbilgisayar.com adresimize yazılı olarak veya 444 56 56 nolu telefonumuza sözlü olarak bildiriniz.

GEÇERLİLİK SÜRESİ:
İşbu formda yer alan ürün ya da hizmete ilişkin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler ürün bilgilerine ilişkin değişikliklerin yapılması ve yayınlanmasına kadar geçerli olup bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

SÖZLEŞME SÜRESİ:
İşbu formda yer alan ürünün ALICI’ya teslim edilmesini takiben mesafeli sözleşme sona erecektir.

CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde malı redederek cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.(bkz Mesfeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmelik madde 9/2)

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Telefon kontör siparişleri
– Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık, epilasyon aletler, kişisel bakım ürünleri vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün değildir.

ÖNEMLİ NOT:
Kampanya fiyatlarımız birer (1) adet alımlar için geçerli olup çoklu sipariş verilemez. Kampanyada cep telefonları için; indirimli fiyat, aynı fatura adına ve aynı kategoriden satın alınan alınacak ilk ürün için geçerlidir. İkinci ve daha fazla aynı kategoriden verilmiş ürün siparişi iptal edilecektir.

ALICI talep ve şikayetlerini yukarıda yer alan SATICI iletişim bilgilerine iletebilir.

ALICI şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde ALICI’nın mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilir.

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen bilgiler kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyiniyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmektedir.

İşbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda ALICI tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

SATICI : Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ALICI : x

TARİH : 29.06.2011

Arama Terimleri:

 

Posted by on 29 Haziran 2011 in Bilgisayar

Leave a comment

Tags:

Bir Cevap Yazın