RSS

Finansbank Cardfinans ve Yapıkredi Worldcard Yıllık Kart Aidat Ücreti

Ocak 20

Kredi kartı sahiplerinin başı aidat ücretleriyle uzun süredir belada. Çoğu zaman kredi kartı ücretleri itiraz edilince geri ödeniyor. Bazen de kart ücreti kesmekte inatçı bankalar müşteri kaybetmek kararlı kalıyorlar.

Bugün gelen ekstrede Cardfinansıma 45 TL yıllık aidat yansıtıldığını gördüm. Finansbank müşteri hizmetlerinin 4440900 numaralı telefonunu aradım. Menülerde uzun süre gezindikten sonra herhangi bir cevap alamadım. Bunun üzerine 02165223030 numaralı genel müdürlük numarasını aradım. Buradan kısa sürede bir “insan” ile görüşme şansını yakaladım. Kart ücretine itirazım olduğunu söylediğimde beni ilgili birime aktardı. Bu birime 4442900 numarasından ulaşabilirsiniz. İlgili birimde bu ücretlerin otomatik olarak yansıtıldığını ve itiraz halinde 2 ekstre dönemi içinde geri çekildiğini söylediler. İtirazımı aldılar ve Telefonu mutlu bir şekilde kapattım.

Aralık ayında Yapıkredi World kartıma ücret gelip gelmeyeceğini öğrenmek için Yapıkredi şubesinden müşteri hizmetlerini aradım ve durumu bildirdim. Yıl sonunda 40 TL gibi uçuk bir ücret kesileceğini öğrendiğimde çok şaşırdım. Müşteri hizmetleri yetkilisi bana kartımın 500 TL limiti olamasına rağmen ayda 750 TL harcama yaparsam kart ücretinin kesilmeyeceğini söyledi. Ben de ona Kartımın kapatılmasını istediğimi söyledim. Tabiki bundan sonra kartın avantajlarından bahsetti durdu. Kartı kapatma isteğimde ısrar edince kartı kapattılar.

Finansbank müsterisini kaybetmemiş, Yapıkredi ise müşteri kaybetmiş oldu.

Sizde kart ücretlerine itiraz ederek kartlarınızdan ücret kesilmesini önleyin. Kart ücreti kesmekte ısrarlı bankalarla çalışmayın. Kart ücreti almayan birçok banka var. Bunlardan biriyle çalışın. Boşu boşuna onlarca lira ücret ödemekten kurtulun.

Arama Terimleri:

 

Posted by on 20 Ocak 2010 in Genel

2 Comments

Tags: , ,

2 responses to “Finansbank Cardfinans ve Yapıkredi Worldcard Yıllık Kart Aidat Ücreti

Bir Cevap Yazın