RSS

Finansbank Cardfinans ve Yapıkredi Worldcard Yıllık Kart Aidat Ücreti

Ocak 20

Kredi kartı sahiplerinin başı aidat ücretleriyle uzun süredir belada. Çoğu zaman kredi kartı ücretleri itiraz edilince geri ödeniyor. Bazen de kart ücreti kesmekte inatçı bankalar müşteri kaybetmek kararlı kalıyorlar.

Bugün gelen ekstrede Cardfinansıma 45 TL yıllık aidat yansıtıldığını gördüm. Finansbank müşteri hizmetlerinin 4440900 numaralı telefonunu aradım. Menülerde uzun süre gezindikten sonra herhangi bir cevap alamadım. Bunun üzerine 02165223030 numaralı genel müdürlük numarasını aradım. Buradan kısa sürede bir “insan” ile görüşme şansını yakaladım. Kart ücretine itirazım olduğunu söylediğimde beni ilgili birime aktardı. Bu birime 4442900 numarasından ulaşabilirsiniz. İlgili birimde bu ücretlerin otomatik olarak yansıtıldığını ve itiraz halinde 2 ekstre dönemi içinde geri çekildiğini söylediler. İtirazımı aldılar ve Telefonu mutlu bir şekilde kapattım.

Aralık ayında Yapıkredi World kartıma ücret gelip gelmeyeceğini öğrenmek için Yapıkredi şubesinden müşteri hizmetlerini aradım ve durumu bildirdim. Yıl sonunda 40 TL gibi uçuk bir ücret kesileceğini öğrendiğimde çok şaşırdım. Müşteri hizmetleri yetkilisi bana kartımın 500 TL limiti olamasına rağmen ayda 750 TL harcama yaparsam kart ücretinin kesilmeyeceğini söyledi. Ben de ona Kartımın kapatılmasını istediğimi söyledim. Tabiki bundan sonra kartın avantajlarından bahsetti durdu. Kartı kapatma isteğimde ısrar edince kartı kapattılar.

Finansbank müsterisini kaybetmemiş, Yapıkredi ise müşteri kaybetmiş oldu.

Sizde kart ücretlerine itiraz ederek kartlarınızdan ücret kesilmesini önleyin. Kart ücreti kesmekte ısrarlı bankalarla çalışmayın. Kart ücreti almayan birçok banka var. Bunlardan biriyle çalışın. Boşu boşuna onlarca lira ücret ödemekten kurtulun.

Arama Terimleri:

 

Posted by on 20 Ocak 2010 in Genel

2 Comments

Tags: , ,

2 responses to “Finansbank Cardfinans ve Yapıkredi Worldcard Yıllık Kart Aidat Ücreti

 1. Ilyanus

  16 Mayıs 2012 at 12:10

  yok öyle bir şey. koşulsuz iade istedim. olmaz. illa ya otomatik ödeme talimatı vereceksiniz ya da aylık 325 lira harcamaya söz vereceksiniz dedi. kapat şu kartı dedim artık dayanamadım. teşekkürler finans bank. kazıkların için.

   
 2. yeter

  27 Temmuz 2012 at 00:22

   SENELERDİR BANKANIZLA WORD CARDLA ALIŞVERİŞ YAPIYOR HER AY HARCADOĞIM KADARI DÖNEM BORCUMU DÜZENLİ OLARAK YATIRRIYORUM.BU SENEDE BANKANIZ TAKSİTÇİ KART SUNUMU YAPTI ONUDA KUKLLANIYORUM AYNI ŞEKİLDE DÜZENLİOLARAK.YILLIK KART ÜCRETİ ALINMAYACAIĞIN SÖYLEDİLER BU AY EKSRAMDA 55 TL  YILLIK KART ÜCRETİ ALINMIŞ.KASTAMONU ŞUBESINDEN KAÇ KEZ ARADIM MALESE ULAŞAMADIM.HER AY DÜZENLİŞEKİLDE BORÇLARIMI YATIRMAMAIN BEDELİ BUMU DİYORUM.AYLARCA BORÇ ÖDEMEMEYENLER DENMI OLŞMAK LAZIM DIYORUM.SİZDEN TEK RİCAM YILLIK KART ÜCRETİMİN ÖBÜR AY EKSTRAMDAN DÜŞÜLMESİNİ SAYĞIYLA ARZ EDİYORUM.

   

Bir Cevap Yazın